A problem by Abishek Nathan

Level pending

You have 100 rurees.Your mother asked you to buy 100 fruits for 100 rupees. 1 mango costs 5 rupees, 1 banana costs 1 rupee, 20 peaches costs 1 rupee. So how many mangoes will you buy? Note:
You are asked to buy all the fruits (not just buying only 1 type of fruit).

×

Problem Loading...

Note Loading...

Set Loading...