Cakes and sundaes 2

Algebra Level 1

The price of one sundae is equivalent to the price of one cake plus $1.

The price of a one sundae and one cake is $11.

What is the price of one sundae (in $)?

×

Problem Loading...

Note Loading...

Set Loading...