Cakes and sundaes

Algebra Level 1

Given that

  • the price of 2 sundaes and 1 cupcake is $17, and

  • the price of 1 sundae and 1 cupcake is $10.

Find the price (in $) of 1 cupcake.

×

Problem Loading...

Note Loading...

Set Loading...