Farmer's Market

Algebra Level pending

At the Farmer's Market, you can buy 40 strawberries for 8$. For the price of 25 strawberries, you can buy 2 pineapples. For the price of 12 pineapples, you can buy 10 watermelons. For the price of 7 watermelons, you can buy 84 apricots. How much does an individual apricot cost?

(Put your answer in $ form, like 80 cents = 0.8)

×

Problem Loading...

Note Loading...

Set Loading...