Is this Math or what | ITMW #1| ALL ON EQUATIONS

Algebra Level 2

I took 140 Rs to the super market :). But spent all money while coming out :( .

i bought 3 items : Biscuit, Juice & milk .

Biscuit costs 90 rs more than juice and | biscuit and juice together cost 120 rs more than milk .

what is the least number we can get by adding cost of any 2 items?

×

Problem Loading...

Note Loading...

Set Loading...