Pizza

Algebra Level 1

Pizza from Marcus' Pizzeria is sold by the slice for $0.88. Each slice is 1/8 of a pizza. James plans to eat 16/32 of a pizza and John plans to eat 20/32 of a pizza. How much will their order cost? *Assume there is no tax.

×

Problem Loading...

Note Loading...

Set Loading...