Sandi's Apples

Algebra Level 1

Fuji apples sold for $1.29 per pound while Golden Delicious apples were on sale for $0.89 per pound. Sandi bought 3 1/2 pounds of each kind. How much more did she pay for the Fuji apples than the Golden Delicious apples?

×

Problem Loading...

Note Loading...

Set Loading...