Equation

Algebra Level 2

One boy goes to shop and buys 15 exercise books and 10 pencils for $300 , Another boy buys the same 10 exercise books and 15 pencils for $250. What is the price of every pencils($) ?

×

Problem Loading...

Note Loading...

Set Loading...