Tough apples and oranges!!!!

A grocer orders apples and oranges at a total cost of $8.39. If apples cost 25c each and

oranges cost 18c each, how many of each type of fruit did the grocer order?

If number of apples 'A', number of oranges is 'B', FIND A+B

×

Problem Loading...

Note Loading...

Set Loading...